Post nr: 6:

Afirmacje na co dzień

Co to są afirmację? - w wielkim skrócie to pozytywne stwierdzenia, które regularnie powtarzane mają na celu zmienić Twój sposób myślenia na pozytywny. Wyjaśnień czym są afirmację w internecie jest bez liku. Każde z nich wydaje się proste i zrozumiałe. Jak jednak prawidłowo rozumieć i stosować afirmację? Tu pojawia się pierwsza trudność. Większość osób zdaje sobie sprawę, że należy myśleć o sobie i otaczającym świecie w sposób pozytywny. Mimo to, często poddajemy się złym, czarnym, pesymistycznym myślom. Rzeczywistość również nie ułatwia zadania. Ze wszystkich stron bombardowani jesteśmy złymi informacjami, wiadomościami (polecam: dobrewiadomosci.net.pl), codzienność czy to zawodowa czy osobista okazuje się daleka od ideałów.
Nawet w takich chwilach nie przyjdzie nam do głowy myśl o żadnych afirmacjach, a jeśli nawet to coś na kształt kadru z filmu gdzie w sposób nieprzemyślany i pod wpływem złych emocji powtarzamy: „dam radę, dam radę…”. Oczywiście jak łatwo się domyśleć nic z tego nie wynika. Taki fakt jeszcze mocniej utwierdza nas w przekonaniu, że afirmacje to takie bajdurzenie dla chwilowej poprawy nastroju i nic więcej. Otóż nic bardziej mylnego. Nie zapominajmy, że „na początku było słowo”. Słowa mają moc, więc afirmacje również ją mają. Należy przygotować się do pracy z afirmacjami. Oj – nie lubimy tego! – w głębi duszy nie bardzo chcemy podejmować się wysiłków. Nasz mózg włącza natychmiast wszelkie systemy alarmowe – co, mam pracować?! – po co i tak nic z tego nie będzie?! Właśnie takie będą pierwsze pojawiające się myśli. Nie ma się co zrażać. Najpierw określmy na czym nam w życiu najbardziej zleży tj. czego by miała taka afirmacja dotyczyć - spraw osobistych, zawodowych, zdrowotnych. Kiedy już to dogłębnie przemyślimy przejdźmy do zaplanowania zmian jakie możemy wprowadzić, żeby nasza sytuacja uległa poprawie. Tutaj podejdźmy do sprawie bardzo rozsądnie.
Cele muszą być realne. Jeśli są duże należy je podzielić na mniejsze etapy. Afirmacje mają w tym wspomagać. Wyrażane zawsze w pozytywnym wydźwięku bez negacji w sformułowaniu np. zamiast „nie jestem leniwa” lepiej mówić „jestem pracowita.” Afirmacje wraz ze wzrostem naszej świadomości muszą ulegać zmianie tzn. jeśli mamy już jakiś etap pracy za sobą to szukamy afirmacji do dalszej drogi. Oczywiście szukamy jej w sobie, w swoim wnętrzu. I najważniejsze afirmujmy codziennie rano i wieczorem. To nie zabiera wiele czasu, a efekty przy systematycznym działaniu są spektakularne. Polecamy aplikację do afirmacji: Affirmations for today